ABD Başkanı Trump Rusya Lideri Putin'i davet etti

ABD Başkanı, Rus liderle yaptığı telefon görüşmesinde sürpriz daveti iletti.

ABD Başkanı Trump Rusya Lideri Putin'i davet etti
ABD Başkanı Trump Rusya Lideri Putin'i davet etti zeynep

Trump, Putinin kendisini Beyaz Saray'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağını söyledi, Putin ise ziyaret için hazır durumda. ABD lideri, geçen hafta twitterde yazmış olduğu "Hazırlan Rusya, füzeler geliyor!" mesajıyla dünyayı alt üst etmişti ve ardından hafta sonu da füzeleri Suriye'ye fırlatılmıştı. Daha önce Suriye'de karşılaşan, sınır dışı eden dünya devleri onlarca diplomatı  ABD ve Rusya arasında yeni bir gelişme var.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya lideri Vladimir Putin'i Washington'a davet ettiğini söyledi.

Lavrov'un söylediklerine göre, liderler telefonda görüştü ve Trump Putin'i Beyaz Saray'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağını söyledi. Rusya Devlet Başkanı görüşmek için hazır.

Rus Dışişleri Bakanı, Putin ve Trump'ın iki ülke arasındaki gerginliklerin silahlı bir çatışmaya doğru gitmesine asla izin vermeyeceğini söyledi. Sergey Lavrov ayrıca, ABD ve müttefiklerinin Suriye'de gerçekleştirmiş olduğu füze saldırılarından önce Moskova'nın kırmızı çizgileri Washington'a ilettiğini ve söz konusu saldırılarda kırmızı çizginin geçilmediğini aktardı.

Lavrov'un sözlerinden öne çıkan bir başka konu ise Rusya'nın Şam rejimi lideri Beşar Esad'a S-300 füze savunma sistemi gönderme kararının talep etmemesi oldu.

ABD lideri Trump, geçen hafta yazdığı Twitter gönderisiyle dünyayı alt üst etmişti. Trump, "Rusya, Suriye'yi gönderilecek füzeleri vuracağına söz verdi. Hazırlan Rusya, çünkü geliyorlar. Üstelik güzel ve yeni ve 'akıllılar'! Kendi halkını öldüren ve bundan keyif alan Gazla Öldüren Hayvan ile işbirliği yapmaman gerekiyor" demiş, hafta sonunda ise beklenen saldırı yapılmıştı.

ABD'nin haricinde İngiltere ve Fransa'nın da katıldığı saldırılarda üç kimyasal üretim tesisi imha edilirken Rusya üç ülkenin fırlatmış olduğu füzelere karşılık vermedi.

abd rusya trump putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus askeri uçağı Akdeniz üzerinde radardan çıktı
Rus askeri uçağı Akdeniz üzerinde radardan çıktı
Tatil Kentinde Orman Yangını
Tatil Kentinde Orman Yangını