Japonya'ya seyehat gerçekleştirmeyi düşünenlere kötü haber

Yakın tarihte Japonya'ya seyahat etmeyi düşünüyor ve Airbnb üzerinden kalacak mekan aramayı planlıyorsanız eğer Airbnb'den yasal problemler sebebiyle binlerce ev kaldırılıyor. Rezervasyonunuz mevut ise bile bu hakkınızı kullanamayabilirsiniz.

Japonya'ya seyehat gerçekleştirmeyi düşünenlere kötü haber
Japonya'ya seyehat gerçekleştirmeyi düşünenlere kötü haber zeynep

Airbnb'ye kayıtlı 48 bin 200 kiralık ev siteden yayından kaldırıldı. Bu sayı Japonya genelinde Airbnb'ye eklenen evlerin hemen hemen yüzde 80'ini kaplıyor. Yani Airbnb üzerinden Japonya'da kalacak mekan bulmak artık çok daha zor! Peki bu problemin temel  sebebi ne? 

Geçtiğimiz sene, Airbnb ev sahiplerinin mülklerini hükümete kaydettirmeleri ve platformda aktif kalmak için 15 Haziran'a kadar lisans numaralarını yayınlamaları için gerekli olan yeni bir Japon kanunu yürürlüğe girdi. Cuma sabahı airbnb tarafından yayınlanan yazılı bildiride, şirkette ki binlerce ev sahibinin gerekli kayıt bilgileriyle listelerini zaten güncellediğini doğruladı, ancak “daha ​​bir çokları” hala kayıtlarını tamamlama sürecindeydi. Haliyle geç kalınan bu süreç nedeniyle Airbnb'de böylesine tuhaf bir sorun yaşanıyor.

Airbnb, iptal sebebiyle planları engellenen konuklar için, uçuş masrafları da dahil olmak üzere ek masrafları karşılamak için 10 milyon dolarlık bir fon yarattı.

japonya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus askeri uçağı Akdeniz üzerinde radardan çıktı
Rus askeri uçağı Akdeniz üzerinde radardan çıktı
Tatil Kentinde Orman Yangını
Tatil Kentinde Orman Yangını